Svatební agentura Ty&Já

Svatební agentura Ty&Já
Facebookový profil

Pocitovníček

Říkám si Karel (ano, není to moje pravé jméno). A už je to nějaká doba, co jsem se oženil, a den co den jsem mapoval to, co se dělo kolem mě. V manželství jsem nasbíral nějaké zkušenosti, a tak je čas tenhle blog oprášit. Už brzy. A ano, přiznávám, těším se...:_)

 

Pocitovníček novomanžela, když (ne)věří na Ježíška

Publikováno 24. 12. 2017, 06.30 h

Je Šťedý den, něco po šesté ráno. Nemůžu spát. Koukám na svítící stromeček a dárky pod ním. Zkusil jsem v blogu zavzpomínat na dětství. Konkrétně na to, jak jsem (ne)věřil na Ježíška...

Pocitovníček novomanžela, když balí dárky

Publikováno 19. 12. 2017, 15.29 h

Už jsem dlouho nic nenapsal a přiznávám, chybělo mi to, a tak jsem 465 dní po svatbě dospěl k názoru, že napíšu něco o tom, jaké čiré zoufalství prožívám, když rok co rok před Vánoci musím řešit, kdože mi letos zabalí dárky pod stromeček. 

 

Pocitovníček novomanžela, 41 dní po svatbě

Publikováno 21. 10. 2016, 16.13 h

Tak jo, přiznávám. Mám úchylku. Miluju nakupování, vlastně ze všeho nejradši nakupuju boty. Je mi úplně jedno, jestli to jsou sportovní, polobotky nebo boty podle příslušného ročního období. Zkrátka a dobře, když se mi nějaké boty líbí, musím je mít.

Pocitovníček ženicha, 5 dní po svatbě

Publikováno 15. 9. 2016, 22.14 h

Mám pět dní po svatbě a dneska jsem na stole našel svatební časopis. Nevím, kdo z kolegů v práci mi ho podstrčil, ani jsem po tom nepátral. Faktem je, že už byl víc než tři roky starý a ústředním tématem byla svatební noc.

Pocitovníček ženicha, v den svatby

Publikováno 10. 9. 2016, 06.23 h

Když jsem před více než měsícem napsal svůj první pocitovníček, přečetly ho stovky lidí, pak jsem začal pravidelně každý den a nikdy sledovanost nešla pod tisícovku.

Pocitovníček ženicha, 9 dní před svatbou

Publikováno 1. 9. 2016, 20.47 h

Nedávno jsem dostal pokutu za telefonování za volantem. Nezapíral jsem. Všechno jsem přiznal, kál jsem se, projevil upřímnou lítost s odůvodněním, že volal opat, a to se přece vzít musí. Jenže policista se obměkčit nenechal a stálo mě to tisícovku, a to prý ještě můžu být rád.

Pocitovníček ženicha, 10 dní před svatbou

Publikováno 31. 8. 2016, 19.51 h

Mám hlavu v pejru. Vlastně nevím, co dřív nebo možná kam před svatbou dřív skočit a do toho vám na mobil kromě zedníků, kterým zrovna na baráku došlo lepidlo volají ti nejrůznější kluci a holky s jedinečnou nabídkou určenou právě pro mě a je to pro mě tak strašně výhodné, že odmítnout, nebo ještě hůř, zavěsit telefon, by se rovnalo div ne tragédii.

Pocitovníček ženicha, 11 dní před svatbou

Publikováno 30. 8. 2016, 08.15 h

Přál bych to každému z vás. Ten pocit, když si zkusíte ani ne dva týdny před svatbou oblek a v pase máte k dobru dva centimetry. Ta až dětská radost, že se fakt do toho dvakrát vyštíhleného obleku, koupeného dva měsíce před veselkou, opravdu vejdete.

Pocitovníček ženicha, 13 dní před svatbou

Publikováno 28. 8. 2016, 20.08 h

Až se takhle za 14 dní probudím, už budu mít na levém prsteníčku snubní prsten a vedle sebe manželku se stejným příjmením.

Pocitovníček ženicha, 15 dní před svatbou

Publikováno 26. 8. 2016, 12.15 h

Když moji rodiče měli veselku, měli pozvanou stovku lidí a ti jim donesli svatební dary. Jen podotýkám, že jejich den D přišel před 31 lety. Takže se jim sešlo pět porcelánových sad, několik péřových přikrývek, několik sad příborů, skleničky a kdo ví, co ještě.

Pocitovníček ženicha, den 23

Publikováno 23. 8. 2016, 20.17 h

Tak prý na Vysočině existuje něco jako žebříček top míst, kde mít svatbu. Ten seznam deseti míst se mi dneska dostal v práci do ruky od mé všetečné kolegyně. „No teda nechápu jak to, že zrovna ty tam tu svatbu nemáš“, říká. Co na tom, že si potřebovala rejpnout, protože dneska po čase musela jako šéfová vést poradu.

Pocitovníček ženicha, den 22

Publikováno 22. 8. 2016, 20.06 h

Dneska jsem potkal svatební kolonu. Nějak mi nedochází, proč chce mít někdo, a ještě ke všemu dobrovolně, veselku ve všední den, notabene v pondělí. Přiznávám, ještě nikdy jsem nebyl účastníkem svatby v pracovní den.

Pocitovníček ženicha, den 21

Publikováno 21. 8. 2016, 17.41 h

Jasně, včera jsem psal o tom, že dnešní blog bude soustředěný na svatební noc. Nakonec jsem si to ale rozmyslel, protože do svatby zbývá ještě dvacet dní a tím pádem se na tohle téma stoprocentně dostane řada.

Pocitovníček ženicha, den 20

Publikováno 20. 8. 2016, 08.08 h

Víte, když jsem se dozvěděl, že budu muset před svatbou v kostele chodit i na takzvané přípravy, měl jsem z toho divné pocity. Už proto, že po obědě, a hlavně po tom nedělním u maminky, se mi chce prakticky celé odpoledne spát.

Pocitovníček ženicha, den 19

Publikováno 19. 8. 2016, 12.11 h

Když se rozhodnete mít svatbu v kostele, určitě je to ta nejromantičtější věc, kterou v Česku můžete v rámci veselky zrealizovat. Jednak máte jistotu, že během obřadu na vás nezaprší, nezafouká a už vůbec se nebudete potit, protože v kostelech je zjevně zima, i když venku jsou tropy.

Pocitovníček ženicha, den 18

Publikováno 18. 8. 2016, 07.52 h

Dneska ráno mě překvapil další agenturní průzkum. Tvrdí, že v 87 procentech vybírají svatební kytici ženy. Mužů se v tomto ohledu angažuje poskrovnu.

Pocitovníček ženicha, den 17

Publikováno 17. 8. 2016, 08.26 h

Do svatby zbývá něco málo přes tři týdny. Už se ani nebudím ze sna. Maximálně mě vzbudí partnerka s tím, že chrápu a tak se otočím na bok a zaberu nanovo. Teď pro změnu nějak nemůžu usnout. Ještě větší paradox ale je, že vím proč.

Pocitovníček ženicha, den 16

Publikováno 16. 8. 2016, 08.15 h

Mám rád sladké. Ne, že si dopoledne dám třeba jednu müsli tyčinku. Když partnerka upeče v sobotu čerstvou ovocnou buchtu, udělá dezertík, jsem schopný kvůli tomu vynechat i oběd. Jen abych měl v bříšku místečko na sladké.

Pocitovníček ženicha, den 15

Publikováno 15. 8. 2016, 06.25 h

Tak schválně, jaké je nejčastější menu podávané v rámci svatební hostiny? Jasně, že svíčková se čtyřmi (knedlíky) a brusinkovým terčíkem a šlehačkou. Nějak mě tenhle průzkum zprvu nechal chladným, protože i my jsme mezi 88 procenty těch, kteří na veselce svatebčanům budou podávat tohle hlavní jídlo a k tomu polévku s játrovými knedlíčky.

Pocitovníček ženicha, den 14

Publikováno 14. 8. 2016, 10.44 h

Pracovně tomu říkám „Kouzlo čtyř měsíců“. Přesně tolik času mi snoubenka dávala, když jsme spolu začali přebývat a já ji den co den každé ráno dělal snídani. Měla za to, že mě to po nějakých bratru 120 dnech přestane bavit.

Pocitovníček ženicha, den 13

Publikováno 13. 8. 2016, 10.18 h

O tom, že jsem na manuální práce chomout, se samozřejmě nevědělo až od chvíle, kdy na to přišla moje snoubenka. Prakticky odmala o tom ví, aby taky ne, moji rodiče. Vlastně, když o tom tak přemýšlím, nevzpomínám si, že by mě kdy něco nechali dělat třeba na zahradě s nástroji.

Pocitovníček ženicha, den 12

Publikováno 12. 8. 2016, 06.43 h

Jako malej jsem vždycky strašně rád chodil na houby. Pamatuju si, že moje první houbaření přišlo vlastně úplnou náhodou. Tatínek a další pracanti se jali jet do lesa dělat dříví na zimu. I neváhal jsem a jel s nimi.

Publikováno 11. 8. 2016, 06.36 h

Je to už pár let, co jsem byl kamarádce na svatbě. Když už se veselka kolem druhé ráno chýlila ke konci, seděli jsme spolu na terase restaurace s nohama na betonovém květináči (ženich se totiž po půlnoci už zcela stihl společensky unavit).

Pocitovníček ženicha, den 11

Publikováno 11. 8. 2016, 06.36 h

Je to už pár let, co jsem byl kamarádce na svatbě. Když už se veselka kolem druhé ráno chýlila ke konci, seděli jsme spolu na terase restaurace s nohama na betonovém květináči (ženich se totiž po půlnoci už zcela stihl společensky unavit).

Pocitovníček ženicha, den 10

Publikováno 10. 8. 2016, 07.16 h

Nevím proč, ale čím blíž je datum naší svatby, tím víc se ke mně dostávají rádoby vtipné historky o tom, jak jsou den ode dne snoubenky nervóznější. Pravda, ona to sranda je, tedy jen do chvíle, pokud vy sami nemáte těsně před veselkou.

Pocitovníček ženicha, den 9

Publikováno 9. 8. 2016, 06.27 h

Vyrazili jsme s partnerkou na soustředění. Do svatby nám zbývá měsíc, no a tak jsme si řekli, že když fotbalisté můžou jet k moři soustředit se na novou sezonu, proč by se snoubenci nemohli jet soustředit na svatbu. Naši přátelé ze Znojemska mají sklípek, a vzhledem k tomu, že jsme jim ještě nebyli do této chvíle schopní doručit svatební oznámení a pozvánku, spojili jsme příjemné s užitečným a vyrazili do Šatova.

Pocitovníček ženicha, den 8

Publikováno 8. 8. 2016, 06.35 h

Jedna věc mě na svatebních přípravách nepřestává fascinovat. Vlastně čím víc se datum blíží, tím mě to překvapuje asi ještě víc. Mám na mysli generační střet při vnímání tradic před a v průběhu svatebního dne.

Pocitovníček ženicha, den 7

Publikováno 7. 8. 2016, 07.48 h

Jedna z nejúžasnějších věcí na sociálních sítích je možnost měnit osobní statusy. Můžete být ve volném vztahu, jiný je nezadaný, další právě oznámí zasnoubení, svatbu nebo narození potomka, nebo že prostě někdo je už taky na Facebooku a žádá vás o přátelství.

Pocitovníček ženicha, den 6

Publikováno 6. 8. 2016, 06.18 h

Jako malej kluk jsem vždycky snil o tom, že budu, stejně jako moje teta, pošťákem. Fascinovala mě vždycky její černá brašna a to, že v ní měla vždycky čerstvé noviny. Už jako klučina jsem totiž hltal Sport, jenže v naší vesnici vždycky byly k dostání jen dva, a to víte, jako školák jsem se pro ně nedostal a o prázdninách jsem chodíval do trafiky zase moc pozdě.

Pocitovníček ženicha, den 5

Publikováno 5. 8. 2016, 07.26 h

Když už se rozhodnete do toho praštit a začnete plánovat svatbu, ať chcete nebo ne, jedna z prvních věcí, která mezi snoubenci přijde na přetřes, je seznam svatebních hostů. Jasně, o prvních zhruba dvou desítkách lidí máte jasno. Z obou stran přece musíte pozvat hlavně rodiče, sourozence, babičky, dědečky…

Pocitovníček ženicha, den 4

Publikováno 4. 8. 2016, 07.23 h

Baví mě sledovat nejrůznější průzkumy na internetu. Třeba před chvílí jsem se dozvěděl, že muži chodí spát nazí v létě častěji než ženy, nebo třeba že dámy nejvíc vytáčí, když jejich partner nezavírá zubní pastu…

Pocitovníček ženicha, den 3

Publikováno 3. 8. 2016, 08.43 h

Mám rád sociální sítě. Jsem na Twitteru i Instagramu, ale ze všeho nejradši mám Facebook. Vždycky, když projíždím, co je ve skupině mých asi 400 virtuálních přátel nového, pokaždé se upřímně bavím nad tím, když si někdo z nich dělá takové ty nejrůznější testy. Ještě před pár dny jsem kupříkladu vůbec nevěděl, že existuje facebooková aplikace, přes kterou zaručeně zjistíte, kdo je vaše životní láska, kdy vstoupíte do manželství nebo třeba i to, kdy budete mít první dítě. Tohle mě zaujalo pochopitelně nejvíc…

Pocitovníček ženicha, den 2

Publikováno 2. 8. 2016, 11.30 h

...asi všichni už jsme byli někdy na nějaké svatbě. Když jsem u rodičů vyzvídal, kolik měli hostů na té své, maminka mi bleskově spočetla, že asi kolem stovky... Fíha, řekl jsem si. Pane jo, to muselo stát peněz, dodal jsem si sám pro sebe vzápětí… 

Pocitovníček ženicha, den 1

Publikováno 1. 8. 2016, 14.56 h

Tak a já dopadnu úplně stejně, říkal jsem si, když jsem v sobotu nad ránem otevřel internet a jako hlavní zpráva na mě vyskočil titulek, že si jaksi jistý kolega v Klatovech vstup do manželství během svatebního slibu rozmyslel…