Svatební agentura Ty&Já

Svatební agentura Ty&Já
Facebookový profil

Pocitovníček ženicha, den 5

Publikováno 5. 8. 2016, 07.26 h

Když už se rozhodnete do toho praštit a začnete plánovat svatbu, ať chcete nebo ne, jedna z prvních věcí, která mezi snoubenci přijde na přetřes, je seznam svatebních hostů. Jasně, o prvních zhruba dvou desítkách lidí máte jasno. Z obou stran přece musíte pozvat hlavně rodiče, sourozence, babičky, dědečky…

Jenže záhy zjistíte, že i když jste ještě vlastně skoro nikoho nepozvali, už jste překročili předem stanovenou maximální kapacitu a kde jsou tetičky, strýčkové, blízcí kamarádi?!

„Tak nás zvát nemusíš, už jsme staří…“, zněla věta mojí babičky, když se dozvěděla, že na maximum ořezaný seznam hostů čítá necelých osmdesát jmen. Rezignovala s přesvědčováním ve chvíli, kdy nezabralo ani doporučení vzít se jen ve dvou…

Ať už se rozhodnete jakkoliv, vezmete se v Tatrách jen za přítomnosti svědků, v přítomnosti rodičů nebo uspořádáte tradiční veselku, rozhodnutí musí vzejít z vás obou. Je to váš den. Den ženicha a nevěsty.

Třeba zrovna nevyjde počasí, přestane jet auto nebo cestou na obřad šlápnete do bláta. Nic není tak důležité, než abyste v den „D“ stáli u oltáře vedle toho, o kom jste přesvědčení, že s ním chcete strávit zbytek života.

Za sebe říkám jediné – v tenhle den „D“ chci být obklopen těmi, kteří pro mě v mém životním příběhu něco znamenají. I kdyby jich měla být stovka, vím, že v daném životním okamžiku budou sdílet pocity štěstí stejně jako já a moje už skoro manželka.

Váš Karel