Svatební agentura Ty&Já

Svatební agentura Ty&Já
Facebookový profil

Pocitovníček novomanžela, když balí dárky

Publikováno 19. 12. 2017, 15.29 h

Už jsem dlouho nic nenapsal a přiznávám, chybělo mi to, a tak jsem 465 dní po svatbě dospěl k názoru, že napíšu něco o tom, jaké čiré zoufalství prožívám, když rok co rok před Vánoci musím řešit, kdože mi letos zabalí dárky pod stromeček. 

 

„Tak teda jo,“ řekl jsem si takhle jedno odpoledne, když žena nebyla doma dívajíc se asi na minutové video, které se jmenovalo: „Jak zabalí dárek i ti, kteří v životě nikdy nic nezabalili.“ S jazykem mezi zuby jsem pln odhodlání postupoval s vervou sobě vlastní přesně podle videonávodu.

Jenže zatímco ty šikovné ruce kmitající v klipu na počítači, měly za minutu fakt luxusně zabaleno, můj výtvor za stejně dlouhý časový úsek připomínal spíš než dárek neidentifikovatelné cosi, co před začátkem onoho procesu bylo několik minut v hubě jistého přežvýkavce.

Jinými slovy – zabaleno výhradně vlastními silami letos pod stromečkem opět nebude. Pravda, napadlo mě, že můžu dát dárky z e-shopů pod jedli v originální černé neprůhledné fólii i s tou ozdobnou reklamní izolepou, ale záchranný plán krachnul na tom, že nevím, co bych dělal s těmi zbývajícími dárečky takzvanými holátky. Takže vlastně taky nic.

Prostě nejlepší je, když vám, nebaličům, dárek na prodejně i zabalí. A nebo ještě lepší je varianta, když nakupujete v obchoďáku, kde mají zrovna balicí službu automaticky a ještě ke všemu zdarma.

Pak mi ale po letech došla jedna věc. Je totiž úplně jedno, jestli ten dárek necháte zabalit, nebo ho suše vložíte do dárkové taštičky a důkladně obalíte lepicí páskou, aby do ní nebylo vidět... Důležitý totiž je, že ten dárek máte komu dát, a hlavně dáváte ho od srdce...

A když selže i tohle. Uvědomte si jinou, úplně tu nejpodstatnější věc. Chlapi, třeba neumíme zabalit vkusně dárek do vánočního papíru, ale minimálně jednou v životě jsme s balením uspěli dokonale, a to když jsme dokázali sbalit právě tu naši partnerku.

Ostatně přesně tohle mi doteklo ve chvíli, kdy se manželka z ničeho nic objevila ve dveřích a viděla mě nad tou kopou rozstřihaného papíru se zoufalým výrazem ve tváři...

Zbytek si už domyslete...:-)

 

Váš Karel.