Svatební agentura Ty&Já

Svatební agentura Ty&Já
Facebookový profil

Pocitovníček ženicha, 9 dní před svatbou

Publikováno 1. 9. 2016, 20.47 h

Nedávno jsem dostal pokutu za telefonování za volantem. Nezapíral jsem. Všechno jsem přiznal, kál jsem se, projevil upřímnou lítost s odůvodněním, že volal opat, a to se přece vzít musí. Jenže policista se obměkčit nenechal a stálo mě to tisícovku, a to prý ještě můžu být rád.

Nechápu, jak to, že nezabrala srdceryvná historka o tom, že se budu ženit (podle prstýnku jsem poznal, že policista v chomoutu už nějaký čas je). On se jen hořce pousmál a povídá: „Máte štěstí, po svatbě už to půjde ze společného, a to by vám manželka vynadala ještě víc...“

Nakonec jsme si ještě chvíli povídali, probrali dovolenou i fotbal (je to Sparťan), ale tisícovka jako pokuta už mi zůstala. Řekl jsem si O.K. Až do včerejška, kdy ten můj pirát, kterého si v sobotu beru, přijel domů.

„Myšáku, já už rok jezdím bez technický,“ povídá mi snoubenka s tím, že potřebuje obejmout. Když ale prohlásila, že dostala pokutu jen tři stovky, potřeboval jsem obejmout zase já. Zvlášť když dodala, že jí policista vyhrožoval dvoutisícovou pokutou.

Ovšem nejlepší byla argumentace, že kdyby bývala nemusela jet pro pivo zedníkům do marketu, pokutu by byla bývala ani nedostala. Co z toho plyne?

Dvě věci. Jedna, že holky budou asi vždycky při vyjednávání o výši pokut ve výhodě a druhá, že jsem svou dosud úspěšně zatajovanou pokutovou telefonovací story musel přiznat, protože svatba se blíží a přece před svou nastávající nebudu mít žádné tajemství.

Váš Karel