Svatební agentura Ty&Já

Svatební agentura Ty&Já
Facebookový profil

Pocitovníček ženicha, den 22

Publikováno 22. 8. 2016, 20.06 h

Dneska jsem potkal svatební kolonu. Nějak mi nedochází, proč chce mít někdo, a ještě ke všemu dobrovolně, veselku ve všední den, notabene v pondělí. Přiznávám, ještě nikdy jsem nebyl účastníkem svatby v pracovní den.

Tak nějak si kladu otázku, proč se ženit jindy než v sobotu. Dost možná jsem staromódní. Vlastně být nemůžu, když jsem zkoušel odbourat svatební výslužky plné cukroví. Co na tom, že jsem nakonec neuspěl a v krabičkách v týdnu před svatbou rozvezu na 30 kg nejrůznějšího cukroví.

Dobře, buď jak buď, asi nějaké kouzlo svatba v týdnu mít musí. Možná je to jenom o tom, že v restauracích většinou mají volno. Kapely asi taky v týdnu nemají plný diář a tak je to všechno na organizaci asi tak nějak jednodušší.

Dokážu pochopit, když se chce někdo vzít 16. 6. 2016, tak mu nezbude nic jiného, než se datu přizpůsobit a mít svatbu třeba právě v pondělí. Já bych to ale nikdy neudělal. Už jen ta představa, že bych kvůli svatbě v pondělí přišel o den volna, na který mám den před svatbou nárok.

Takže za mě jednoznačně vede svatba v sobotu, ať už si o tom myslíte cokoliv. Těžko si dokážu představit, že bych druhý den měl jít do práce. Už jsem na to přišel. Svatba v týdnu je vlastně ideální jen pro rentiéry nebo ty, kteří do práce prostě chodit nechtějí nebo nemusí...

Váš Karel