Svatební agentura Ty&Já

Svatební agentura Ty&Já
Facebookový profil

Pocitovníček ženicha, den 18

Publikováno 18. 8. 2016, 07.52 h

Dneska ráno mě překvapil další agenturní průzkum. Tvrdí, že v 87 procentech vybírají svatební kytici ženy. Mužů se v tomto ohledu angažuje poskrovnu.

Vlastně na tom něco bude, protože v podstatě každá žena, kamarádka, když se dozví, že moje snoubenka neví o své svatební kytici vůbec nic, tak neskrývá údiv. Já se zase pro změnu divím tomu, proč je to tak překvapující.

Zvyk, že ženich do poslední možné chvíle přece nesmí vidět svatební šaty, je přece tolik desítek let v pohodě zaběhlý. A co hlavně, schválně se podívejte do historie. Ta říká, že výběr svatební kytice byl od nepaměti výsadou mužů. Zkrátka a dobře. Moje partnerka svou kytici uvidí až těsně před kostelem.

To jí dostane od naší svatební koordinátorky, já ji totiž uvidím až za zvuku svatebního pochodu u oltáře. Ano, možnost, že se jí kytka nebude líbit, pochopitelně existuje. Tím, že jí vybírám sám a bude to pro ní překvapení, chci dát najevo, že se radit nechci a nepotřebuju. Jako její budoucí manžel přece musím vědět, že miluje růže a naopak nesnáší gerbery.

A i kdybych jí dal to největší květinové koště, kvůli kvítí přece slunce nesvítí, respektive kvůli kytce si mě přece za manžela nebere…

Váš Karel