Svatební agentura Ty&Já

Svatební agentura Ty&Já
Facebookový profil

Pocitovníček ženicha, den 11

Publikováno 11. 8. 2016, 06.36 h

Je to už pár let, co jsem byl kamarádce na svatbě. Když už se veselka kolem druhé ráno chýlila ke konci, seděli jsme spolu na terase restaurace s nohama na betonovém květináči (ženich se totiž po půlnoci už zcela stihl společensky unavit).

Zapřísáhlá nekuřačka vytáhla zpod šatů ukrytý doutník, zapálila si ho a po prvním natažení vyfoukla oblak dýmu před sebe. Koukal jsem jako jojo. Kde jsou ty její vytrvalé poučky všech o tom, že kouření škodí zdraví?! Ona se na mě podívala a povídá: "Víš, v životě uděláš spoustu nesmyslů." 

"Dáš dvě stě litrů za svatbu, začneš pít, nebo vypiješ panáka slivovice (nesnáší ji). Jenže zatímco omyl s cigárem i se slivovicí si ještě můžeš uvědomit, když dáš peníze do svatby a po roce zjistíš, že máš vedle sebe omyl, už ti ty peníze nikdo zpátky nevrátí…" 

Do svatby mi už dneska zbývá méně než měsíc. Tahle kamarádka mi dneska volala, že mi poslala něco do mailu. Když jsem ten odkaz na článek otevřel, stálo tam v nadpisu, že Češi šetří na svatbě a pak je to mrzí.

Asi až dneska jsem si uvědomil význam toho, co mi tehdy tím chtěla říct. Jasně, když si uděláte jemnou, krásnou svatbu, přesně tak, jak ji oba chcete, asi za jeden den utratíte tolik, na co by vás vyšla jedna ojetina.

Ve chvíli, kdy nepochybujete, že vedle sebe máte tu pravou, je vám úplně jedno, že jste právě za jeden den utratili tolik, co se vám už nepovede nikdy v životě. Jenže ona, i díky tomu, že si vzala svého pana Božského, má teď dvě krásný děti a je šťastná, byť ani ten její nezavírá pastu a je stejnej chomout jako já, přesto ho miluje.

A co vy? Milujete taky pořád toho svého?

Váš Karel