Svatební agentura Ty&Já

Svatební agentura Ty&Já
Facebookový profil

Pocitovníček ženicha, den 9

Publikováno 9. 8. 2016, 06.27 h

Vyrazili jsme s partnerkou na soustředění. Do svatby nám zbývá měsíc, no a tak jsme si řekli, že když fotbalisté můžou jet k moři soustředit se na novou sezonu, proč by se snoubenci nemohli jet soustředit na svatbu. Naši přátelé ze Znojemska mají sklípek, a vzhledem k tomu, že jsme jim ještě nebyli do této chvíle schopní doručit svatební oznámení a pozvánku, spojili jsme příjemné s užitečným a vyrazili do Šatova.

Je to paráda. Cestu k jejich domu nám při příjezdu zatarasily slepice. Kur domácí jaksi nechtěl uhnout ani ve chvíli, kdy jsem něžně zatroubil. Skoro mi to připadalo, že čím víc jsme troubil tím víc to s nimi nehlo.

Jet dopředu jsem se bál, protože slepice mám rád. Vlastně je máme hned vedle doma za plotem u sousedů, takže to jsou moje kámošky. Ano, moje kámošky jsou slepice.

Vždycky, když přijedete do jiného kraje, je potřeba si zvyknout na jinou mentalitu i slovník tamních lidí. Tak schválně, zkuste na Znojemsku za někým přijít, že potřebujete půjčit kotouč. Budou se na vás koukat jako na tu „slepicu“, která nedbaje silničního provozu si uprostřed komunikace právě pochutnává na žížale…

To ale ne proto, že by vám ho nepůjčili, ale oni prostě nebudou vědět, co to ten kotouč je, neb na Znojemsku se tomu zařízení říká kolečko. Večer jsme zakončili ve sklípku. Z 12 degustačních vzorků jsme jich zvládli osm a druhý den v šest ráno velebili pana kostelníka, jenž nechal rozezvučet tamní zvony. V tu chvíli jsme se soustředili jen na jedno, aby už s tím bimbáním někdo konečně přestal…

Jen tak mimochodem, kam se jezdíte soustředit vy a proč?

Váš Karel